- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Здравствените работници не можат сами, граѓаните мора да помогнат со почитување на мерките, вели доктор Диме Коцев

Здравствените работници не можат сами - Работник
786views

Директорот на кавадаречката болница, доктор Диме Коцев, вели дека и покрај тоа што првиот удар на корона вирусот бил успешно амортизиран, сепак борбата продолжува.

Апелира до јавноста да им помогне на здравствените работници со тоа што ќе ги почитува мерките. Исто така, порача и надлежните институции да ги спроведуваат контролите.
Повеќе прочитајте на фокус.мк

Advertisement

Advertisement