НовостиПравдаСветот на работникот

НЕ Е ПОТРЕБНО ИНТЕРВЈУ ЗА НОВИ ВРАБОТУВАЊА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ ФАХРУДИН ХАМИДИ ЗА КАНДИДАТИТЕ КОИ ИЗБЕГАА ОД ТЕСТИРАЊЕ

   Време за читање помалку од минута

Не е потребно интервју за вработување на инженери во М-НАВ и кандидатите се вработени според закон, вели директор Фахрудин Хамиди откако вчера САКАМДАКАЖАМ.МК објави дека лицата кои поминале на контроверзните огласи за инженерскиот дел, избегале од тестовите за селекција. Поради тоа, оставки на раководните инструкторски места си поднеле сите инженери, меѓу кои и еден од тројцата директори на М-НАВ Љубе Стаменковски.

Повеќе на СДК.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *