НовостиПравдаСветот на работникот

Повреден работник во РЕК „Суводол“

   Време за читање помалку од минута

На 27.11.2020 во Полициско одделение Новаци , пријавено е дека во Клиничка болница Битола пренесено е повредено лице А.Р. (33) од Битола .Имено А.Р., според пријавеното додека бил на работа во РЕК рудник “Суводол се здобил со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.