- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Повреден работник додека менувал електрични кабли

Повреден работник - Работинк
425views

Вчера во 12 часот во СВР Тетово било пријавено дека И.Р (54) од село Равен во Гостивар, се здобил со повреди на работното место менувајќи електрични кабли во селото. Тој бил пренесен во гостиварската болница и му била укажана лекарска помош. 

Увид извршила екипата од Одделението за внатрешни работи во Гостивар.