- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Поради контакт со заразената жена во Дебар во изолација и шестмина здравствени работници

307views

Поради контакт со заразената жена со Ковид-19 од селото Долно Косоврасти во домашна изолација се најмалку 17 лица, од нив шестмина здравствени работници.

– Во домашна изолација поради контакт се двајца лекари, четири медицински сестри и двајца возачи, еден кој со возило ја транспортирал од селото до Дебар и другиот кој ја транспортирал до Скопје. Во исто време најмалку девет лица најблиски роднини на пациентката се исто така во изолација, изјави за МИА Баки Халили, директор на Општата болница во Дебар.

Advertisement

Повеќе прочитајте на канал5.мк 

Advertisement
Advertisement