НовостиПравдаСветот на работникот

Работник почина во фабрика во Скопје

   Време за читање помалку од минута

Работник на штипска фирма почина на во кругот на фабрика во Гази Баба.

Станува збор за 57-годишен маж од Кочани кој се повредил извршувајќи работни задачи, по што починал.

„На 12.07.2023 во 13.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 13.35 часот во кругот на фабрика на подрачјето на Гази Баба, В.К.(57) од Кочани, додека извршувал работни задачи за фирма од Штип, се повредил и починал“, велат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото извршиле увидна екипа од СВР Скопје, јавен обвинител и трудов инспектор.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *