- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Слободен Печат: Казнетата сестра од Неврологија: Никого на сила не сум натерала да се тестира за антитела!

799views

Медицинската сестра од Клиниката за неврологија, која беше казнета од директорот со 20 проценти од платата, зашто учествувала во меѓународен проект за испитување антитела на коронавирус заедно со петнаесетина други медицински лица од истата Клиника, до ,,Слободен печат” испрати реакција за наводите од изјавата на директорот кои ги пренесовме вчера. Медицинската сестра инсистира на анонимност, но нејзиниот идентитет и е познат на редакцијата, пишуваат од Слободен Печат.

Повеќе прочитајте на слободенпечат.мк 

Advertisement
Advertisement