- Advertisement -
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Судските работници најавуваат протест

Судските работници најавуваат протест - Работник
308views

Синдикатот на работниците од управата на правосудните органи и здруженијата на граѓани на Македонија (УПОЗ) и Здружението на судската администрација (ЗСА), за в петок најавија протести коишто ќе се одржат низ сите судови во земјава, а на кои ќе биде искажано незадоволство од, како што се вели во соопштението, „апсурдните одлуки на Судскиот буџетски совет“, донесени во последниве два месеца, пишува Курир.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement