НовостиПравдаСветот на работникот

Тешко повреден работник во тетовско Раотинце

   Време за читање помалку од минута

На 2 ноември во 11 часот и 30 минути во СВР Тетово е пријавено дека околу 8 часот, извршувајќи работни обврски во фирма во тетовско Желино, со тешки телесни се здобил 41 – годишниот Ј. Е. од тетовско Раотинце, кој веднаш бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.