Патувањето од Тирана до Саранда скратено за три часа

Новиот пат Кардик-Делвина во Албанија, кој го скратува времето на патување до Саранда, денеска е пуштен во употреба. Министерката за

Прочитај повеќе

ФОТО-ВЕСТ: Роденденската концертна манифестација на Општина Кисела Вода стартуваше со весела публика и големи музички ѕвезди

Годинешното издание на „Културно лето 2022“, во склоп на роденденската кампања на Општина Кисела Вода, – „67 години Моја Кисела

Прочитај повеќе

Блумберг Адриа официјално почнува со работа денеска

Блумберг Адриа, првата пан-регионална, мултиплатформска мрежа за деловни вести во Југоисточна Европа официјално стартува денеска, 1. јули 2022 година. Содржината

Прочитај повеќе

Објавени се резултатите од државната матура за учебната 2021-2022 година, просечната оценка подобра од лани

Министерството за образование и наука информира дека резултатите од државната матура за учебната 2021-2022 година се веќе објавени и учениците

Прочитај повеќе

Започнува Европското првенство во танци 2022 – Скопје домаќин на 1800 танчери од 21 земја од Европа!

„По толку години и по короната конечно успеавме да донесеме еден огромен настан во Македонија. Ние едвај чекаме да почнеме

Прочитај повеќе

На малата Бела Кузев потребна ѝ е голема помош: СЕКОЈА ДОНАЦИЈА ЌЕ ПОМОГНЕ ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА ОВОЈ МАЛ БОРЕЦ

Скопје, 01.07.2022– Среќно и безгрижно детство без здравствени проблеми е желба на секој родител и згрижувач на секое дете. Малата

Прочитај повеќе

Работа, тренинг, балансирана исхрана … сигурно можете се да постигнете, еве и како

За многумина летото е време кога се носат одлуки за промена на начинот на живот, дневната рутина и секојдневието. Овие

Прочитај повеќе

Министерството за образование и наука објави Јавен повик за финансирање на проекти за изградба, доградба, надградба и реконструкција на училишни објекти на основни и средни училишта

Во насока на подобрување на инфраструктурните услови во училиштата, како еден од основните фактори од кои зависи квалитетот на воспитно

Прочитај повеќе

Компанија по грешка му исплатила 330 пати поголема плата на вработен, па го молела да ги врати парите – еве што направил тој

Еден вработен во компанија останал шокиран кога на својата банкарска сметка здогледал огромна сума на пари. Во процесот на депонирање

Прочитај повеќе