Магазин

Магазин

Царовска се сретна со претставници на МОФ: Продолжуваме да ги унапредуваме младинските права и политики

Министерката за образование и наука Мила Царовска денес одржа работен состанок со претставници на Младинскиот образовен форум (МОФ). На состанокот...
МагазинНаука

САД не сакаат да бидат ограничени во развојот на вакцината од страна на „корумпираните“ СЗО

Белата куќа се спротивстави на загриженоста изразена од Светската здравствена организација, откако еден американски лекар рече дека вакцината против коронавирус...
1 2 3 4 51
Page 2 of 51