Магазин

МагазинНаука

Студија: Пчелин отров убива клетки на рак на дојка за еден час

Австралиски научници открија дека отровот од пчела ги уништува агресивните клетки на рак на дојка во лабораториски услови, пренесува Би-Би-Си....
Магазин

Царовска: 100 години Филозофски факултет e јубилеј што го покажува огромниот научен потенцијал во хуманистичките и општествените науки

Министерската за образование и наука Мила Царовска на официјалното отворање на Меѓународната конференција по повод 100 години од основањето на...
Магазин

(ФОТО) (ВИДЕО) Франција почнала да прави заштитни маски од коноп – ја чува животната средина

Француската компанија „Геошавр“ започнала да продава заштитни маски против коронавирусот направени од влакна од коноп, пренело радио „Франс прес“.   ...
1 2 3 4 5 51
Page 3 of 51