Мислат дека ако земаш плата, имаат право да ти натрупаат работни обврски

Многу ми се интересни оние работодавачи кои си мислат дека ако вработените земаат плати над просекот, имаат право да им

Прочитај повеќе

Почина работник кој се повредил во фабрика во Кавадарци

На 01.12.2020 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, Д.И.(51) од

Прочитај повеќе

Работник од Куманово со тешки повреди пренесен во болница

Кумановец паднал и се повредил на работно место по што со тешки телесни повреди бил префрлен во болница. „На 10.10.2020

Прочитај повеќе

Маж од Кочани починал како последица на повреди на работно место

Полицијата информира дека починал работник К.А. од Кочани, кој се повредил при извршување работни задачи во фирма во Кочани. „На

Прочитај повеќе

Градежен работник повреден при пад во центарот на Скопје

На 25.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во

Прочитај повеќе

Дали конечно ќе ја сфатиме значајната улога на вработените во маркетите?

Автор: Бобан Илијевски Од есенцијална важност за нас во оваа криза, покрај здравствените работници, полицијата, армијата, новинарите и медиумските работници,

Прочитај повеќе

Контролор на ЈСП претепан на автобуска во Центар

На 23.02.2020 во 12.00 часот во СВР Скопје, И.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 11.25 часот на автобуска постојка на

Прочитај повеќе

Загина рудар во прилепскиот рудник

Несреќа со трагична последица се случила вчера околу 11:15 часот во рудник во Прилеп. Од МВР информираат дека Д.З.(67) од

Прочитај повеќе

Се зависи од вас: Овие шест типови на луѓе не добиваат покачување на работа

Иако сте добар работник кој ги извршува своите задачи кои му се задаваат, одлуката за вашето зголемување на платата зависи

Прочитај повеќе