archiveсектор

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Ангеловска смета дека треба да има кратење на платите во јавната администрација

Министерката за финансии, Нина Ангеловска на денешната прес конференција го посочи својот став на новинарско прашање за кратење на платите...
ЕкономијаМакедонија

Цветковски: Градежниот сектор е погоден од кризата, локалната власт има механизми да помогне

Состојбата предизвикaнa од епидемијата на коронавирус ќе има негативен краткорочен до среднорочен импакт и врз градежниот сектор во државава, како...
ЕкономијаМакедонија

Владата да донесе мерки за транспортерите, 50% субвенционирање на плата, ослободување од патарини и побрз поврат на ДДВ

Интегрален текст од прес конференција на Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Транспортерите и превозниците на патници се...
1 2 3 4 5 25
Page 3 of 25