- Advertisement -

archiveтрговија

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Трговските центри треба да работат во недела, граѓаните треба да прават промет додека одмараат, вели Бектеши

Одговарајќи на новинарско прашање за тоа дали во недела ќе работат трговските центри, Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека...
СветСветот на работникотСиндикат

Словенечкиот Синдикат на вработените во трговијата бара 500 евра месечен додаток за најзагрозените работници

Синдикатот на вработените во трговијата на Словенија, бара кризниот додаток за најзагрозените работници во нивната дејност да се зголеми на...
1 2 3
Page 1 of 3