- Advertisement -

Економија

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Битиќи: Четирите пакети економски мерки ги намалија негативните ефекти од кризата

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари онлајн средба со Управниот одбор на...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Вицепремиерот Битиќи на „Форумот на добри компании“: Владата е фокусирана на развојот на социјалното претриемништво, создаваме можности за секого

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи на покана на...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Петтиот пакет антикризни мерки и другите усогласени точки и натаму на чекање во Собранието

Петтиот пакет антикризни мерки и другите точки кои ги усогласија власта и опозицијата остануваат на чекање во Собранието и засега...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Заев: Пет отсто раст на даночните приходи и придонеси во првото тримесечје, регистрирани позитивни движења

Регистрирани се позитивни движена во економијата во првото тримесечје од годинава, кои најлесно и најбрзо може да се детектираат преку...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Јовевски: Петтиот пакет на мерки се задоцнети, работодавците бараа итна финансиска неповратна помош

Лазар Јовевски, универзитетски професор и советник во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за петтиот пакет на...
1 2 3 4 5 390
Page 3 of 390