- Advertisement -

Економија

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

„Граѓаните се на работ на егзистенција, а пратениците си играат игри со нив“

Се повеќе станува неизвесно кога компаниите и работниците ќе ја добијат државната помош од петтиот пакет мерки. Пратениците немаат абер...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Туристичките агенции во колапс, се придружуваат на протестот на угостителите

Секторот туризам е еден од најпогодените сектори во периодот на пандемијата, за нашите државјани се затворени границите на речиси сите...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Стопанската комора апелира пратениците во текот на денот да ги донесат законите од петтиот пакет мерки

Стопанската комора на Македонија апелира до пратениците во Собранието да направат максимални напори и во текот на денот да ги...
ЕкономијаМакедонијаНовости

ВМРО-ДПМНЕ прави се за народот да не ја добие помошта, СДСМ ќе го реализира петтиот пакет мерки и покрај обидите за блокади на опозицијата

Прес-конференција, Марија Георгиевска, пратеничка на СДСМ Почитувана јавност, почитувани медиуми, ВМРО-ДПМНЕ денеска правеше се за народот, граѓаните, компаниите да не...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Битиќи: Четирите пакети економски мерки ги намалија негативните ефекти од кризата

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари онлајн средба со Управниот одбор на...
1 2 3 4 390
Page 2 of 390