- Advertisement -

archiveМакедонија

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Димитриеска Кочоска: Невработеноста во Македонија најниска заради иселување и демотивирање на невработените да бараат работа

Невработеноста во Македонија најниска заради иселување и демотивирање на невработените да бараат работа. СДСМ се фали дека “добрите” економски политики на...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО) СПМ поднел кривична пријава против помошник министер во СПМ

ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА Денес 03.09.2021 година Синдикат на Полиција во Македонија до ОЈОГОКК поднесе кривична пријава против против Министерство за...
ЕкономијаНовостиСветот на работникот

Стотици мажи и жени од Македонија печалат за живот во фабриките за риба во далечната Алјаска

За стотици македонски граѓани ниту лани, ниту оваа година нема економска криза. Хаосот што го предизвика пандемијата тие го надмудрија...
1 2 3 42
Page 1 of 42