- Advertisement -

archiveСрбија

МакедонијаНовости

Премиерот Заев во телефонски разговор со премиерката на Србија Брнабиќ: Од 14 јануари, четврток, Србија го укинува задолжителниот ПЦР тест за влез во земјата за македонски граѓани

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ....
ЗанимливостиМагазинНаукаНовости

Вучиќ објавува точни датуми кога ќе се обезбедат дополнителна количина на „Фајзер“ вакцини: Руската вакцина до крајот на годинава

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека околу 20.000 дози дополнителни вакцини од компаниите Физер и Бионтек против корона...
1 2 3 9
Page 1 of 9