- Advertisement -
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Илјадници вработени во унгарски болници од револт дадоа отказ

Неколку илјади вработени во унгарските болници поднесоа оставки, осудувајќи ги новите државни договори за вработување, но раководството вчера се обиде...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Подготвен протоколот со кој рестораните очекуваат почеток со работа, ако нема договор ќе има нови протести

Свадба без оро, а единствен танц да биде само тој на младоженците со кој ќе стартува прославата. Без жива музика...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Азески: Да требаше Стопанската комора да ги донесе вакцините, тие ќе беа донесени

Претседателот на Стопанската комора на Македонија (СКМ), Бранко Азески на денешната средба со членките на комората посветена на актуелните прашања...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Хрватска е во 7-те најпосакувани дестинации за работа од далечина

Луѓето кои поради пандемијата предзивикана од коронавирусот моментално работат од дома имаат повеќе можности за живот во странство отколку некогаш...
1 2 3 4 5 769
Page 3 of 769