Свет

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Драстични мерки на компанијата: Нема работа без негативен тест за корона

Австриската пекара Фелбер вовела забрана на работа за вработените кои се немаат тестирано за коронавирусот, пренесуваат тамошните медиуми. Како што...
ЕкономијаМагазинСвет

Во Данска се отвори најголемата европска фарма за вертикално одгледување зеленчук

Најголемата фарма за вертикално одгледување зеленчук во Европа беше отворена оваа недела во предградијата на данскиот главен град Копенхаген, пренесува...
1 2 3 4 5 34
Page 3 of 34