Правда

ПравдаСветот на работникот

Уште тројца здравствени работници заразени од корона вирусот

Тројца ново заразени медицински работници со Ковид- 19 во Куманово, потврди за Алфа директорот на Центар за јавно здравје, Ариф Љатифи. Еден...
Правда

МТСП: Породилното отсуство се продолжува до истекот на времените мерки за заштита од ширење и превенција од коронавирус COVID-19

Министерството за труд и социјална политика информира дека се продолжува периодот на платено отсуство од работа поради нега и одгледување...
ПравдаСветот на работникот

Фабриката „Гентерм“ во Прилеп се затвора, позитивен и инфектолог од прилепската болница

Еден административен работник во фабриката за автомобилски делови „Гентерм“ во Прилеп е позитивен, поради што од понеделник оваа компанија со...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

„Њујорк тајмс“: Приведен руски доктор поради сомневање во официјалниот податок за заболените од корона вирус

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени...
1 2 3 4 5 120
Page 3 of 120