Синдикат

МакедонијаПравдаСиндикат

КСС: Манчевски ги штити трошоците на функционерите, вработувањата на определелено и преку агенции

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија - КСС реагира на денешната изјава на Министерот за информатичко општество и администрација. „Почитуван,...
МакедонијаСветот на работникот

Фабриката “Ронтис” изработи и донираше заштитни визири за здеавствените работници во Велес

Швајцарската компанија „Ронтис“, која има фабрика за медицински помагала близу Велес, изработи 500 визири кои ги донира на здравствените работници...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

ССНМ и ЗНМ: Реакцијата на „Аџибадем Систина“ кон ИРЛ претставува притисок кон новинарите и обид за цензура

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ја осудуваат непримерната комуникација на...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

КСС: Епидемијата ќе го доживее пикот во април – деновите од 04 до 20 април да се прогласат за неработни

Имајќи предвид дека претпоставките се дека епдемијата ќе го доживее пикот на средината на април, а тогаш е и големиот...
1 2 3 4 5 6 159
Page 4 of 159