Синдикат

МакедонијаПравда

Се усогласуваат детали за кратење на часовите и за поддршка на општините

Состанокот помеѓу членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука за протоколите за...
ПравдаСветСветот на работникот

Работник на пристаништето во Бејрут пронајден 30 часа по експлозијата – од силната детонација завршил во морето (вознемирувачко фото)

Работник од пристаништето во Бејрут, Амин Ал Захед, пронајден е 30 часа по катастрофалната експлозија која го уништи градот. Ал...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

КСС бара да се престане со заканата за отказ на 20% или 30.000 работници во јавниот сектор

Соопштението на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија ви го пренесуваме интегрално: Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Настава во училиште од 1-ви септември, со поддршка од родителите и наставниот кадар

Се поизвесно враќањето на учениците во школските клупи. Министерот за образование Арбр Адеми најави официјализирање на одлуката во наредната недела,...
1 2 3 4 5 173
Page 3 of 173