Синдикат

МакедонијаПравдаСветот на работникот

Заев: Секоја чест за медиумските работници кои посветено и професионално ги следат теренските случувања

Улогата на медиумите во услови на Ковид-19 пандемијата е особено важна за навремено и точно информирање на населението, потенцира премиерот...
ИнтервјуаМакедонијаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО)Коцевски: Политиката надвор од МВР, професионализмот во полицијата мора да се врати

Во рамките на Министерството за внатрешни работи „не тече мед и млеко“, онака како што некој други тоа го претставуваат,...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Порталб: Почна кампањата „Правата на младите работници“ за кревање на свеста за неправдите

Вчера започна кампањата „Да ги информираме младите за нивните права“ со панел-дискусија на платформата „zoom“ каде многу застапници на правата...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

ФБ статус причина за поранешниот директор на струмичката Подружница на ЈП „Македонски шуми“ да биде избркан од работа?

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Левица: Дали Манчевски се повлекува поради сомнежите за незаконски вработувања во судовите?

До Левица деновиве пристигнаа информации за сериозни неправилности и незаконитости при изготвувањето на Годишните планови за вработување за 2020 година...
1 2 3 4 198
Page 2 of 198