archiveмлади

ЕкономијаМакедонија

Лукаревска: Навремениот и неселективен поврат на ДДВ кон компаниите, се исклучително важни во креирањето развојна економија

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2, Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”,...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Спасовски на средба со млади во Ѓорче Петров: Над 14.000 млади се вработија или обучија со активните мерки

Носителот на листа во изборната единица 2, Оливер Спасовски попладнево се сретна со млади во скопската општина Ѓорче Петров каде...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

14.500 денари за месеците април и мај, директни средства за спортистите и спортските работници за да се зачуваат нивните работни места

„Директна помош од 14.500 денари за месеците април и мај, средства наменети директно за спортистите и спортските работници, со цел...
1 2 3 4
Page 1 of 4