- Advertisement -

archiveвработување

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Заев: Во тек е спроведувањето на Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување, со кој ќе бидат опфатени 10.279 лица

Во тек е спроведувањето на Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги за пазарот на трудот...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Битиќи: Преку Оперативниот план за вработување, оние кои ги изгубиле работните места ќе ги вратиме на пазарот на труд

Заменикот на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, гостуваше во емисијата...
1 2 3 11
Page 1 of 11