Свет

ПравдаСветСветот на работникот

Во венецуелската држава Зулија починале 22 лекара од коронавирус

Најмалку 22 лекара починале од последици на коронавирус во државата Зулија, во северозападниот дел на Венецуела, изјави претседателката на лекарското...
ПравдаСветСветот на работникот

Се урнал кран и паднал над работници: Камерите ја снимиле страшната несреќа на бродоградилиштето, настрадале 11 луѓе

Голем кран се урнал при тест за оптоварување на државното бродоградилиште во градот Вишакхапатнаму на југот на Индија, а притоа...
1 2 3 4 52
Page 2 of 52