- Advertisement -

Свет

НовостиПравдаСветСветот на работникот

Агенцијата на ОН за палестински бегалци нема пари да ги исплати вработените

Генералниот комесар на Агенцијата на ОН за палестински бегалци (UNWRA) Филип Лазарини денеска изјави дека поради големата финансиска криза, овој...
НовостиПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Најден починат работник во тоалет на магацин на Амазон: Со што се соочуваат работниците во гигантот?

Подотвил: Бобан Илијевски  Од 2018 година до денес, речиси илјада пати била повикана Итна медицинска помош во магацините во Велика...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Над 90 насто од вработените во американските федерални институции примиле вакцина

Повеќе од 90 насто од вработените во федералните американски институции примиле најмалку една доза од вакцината против коронавирус до вчерашниот...
НовостиСветСветот на работникотСиндикат

Транзицијата кон електрични возила загрозува над 60.000 работни места во Италија

Транзицијата кон електрични автомобили може да загрози над 60.000 работни места во Италија, вели еден од највлијателните синдикати, повикувајќи ја...
НовостиПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Продукциските работници во САД добија нови договори – избегнат огромен штрајк

Синдикално организираните продукциски работници во САД, потпишале нови договори, со што се отстрани заканата за штрајк кој можеше да ги...
1 2 3 4 5 59
Page 3 of 59