- Advertisement -

Светот на работникот

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Хрватска е во 7-те најпосакувани дестинации за работа од далечина

Луѓето кои поради пандемијата предзивикана од коронавирусот моментално работат од дома имаат повеќе можности за живот во странство отколку некогаш...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Работниците да излегуваат во пензија со 35 години стаж, без разлика на возраста, бара Левица

Од огромна важност за работниците во Република Македонија е воведување на правичен систем за користење на правото на пензија! Сегашниот...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

За Владата е важно секое работно место, угостителството и туризмот се значително поддржани и поддршката продолжува

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и директорот на...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Маркоска: Петтиот пакет мерки обезбедува поддршка за занаетчиите и самостојните вршители на дејност, грижата за сите продолжува

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев останува посветена во градење на силна, стабилна и развојна македонска економија кој...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Скоро 8.000 слободни работни места имало во четвртиот квартал од 2020, најмногу во преработувачката индустрија

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според...
1 2 3 4 5 358
Page 3 of 358