- Advertisement -

archiveработа

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Германците би сакале да работат помалку – може и за пониска плата

Многумина вработени во Германија би сакале да работат помалку, велат податоците на студијата на Институтот ИФО направена за независната фондација...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

За вработените во моловите и маркетите зголемена дневница за работа во недела. Што е со останатите кои ќе работат во недела?

Недела како неработен ден е едно од најактуелните прашања во изминатите три месеци кои ги засегаат работниците, но како што...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Меркел подготвува големи промени за работа во Германија, планот има пет фази и 100 мерки

Вработувањето некогаш се сметаше како доволно за успешна интеграција на странците во општеството, но Германија се откажува од ваквите размислувања....
1 2 3 17
Page 1 of 17