Зошто не се преговара со заинтересираниот инвеститор, прашуваат вработените во „Еурокомпозит“

Работниците од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат одговори од Владата што се случува со последниот, според нив, сериозно заинтересиран инвеститор

Прочитај повеќе

Наков: Очекувано е вработените во администрацијата да бараат зголемување на нивните плати

„Минималната плата е актуелна тема, се очекува да повлече подигнување на платните рангови, пред се на оние вработени кои се

Прочитај повеќе

Вработените во јавниот сектор во Словенија ќе штрајкуваат ако не им се зголемат платите

Словенечките синдикати на вработените во јавниот сектор се заканија со штрајк доколку Владата не одговори на нивните барања до следната

Прочитај повеќе

Ковачевски: Со зголемувањето на минималната плата се подобрува квалитетот на живеење во земјата

Вработените во „Текстил Солушн”, но и самата компанија во пракса ќе ги искусат придобивките од постигнатиот договор за зголемување на

Прочитај повеќе

Ќе се изненадите каде има најмали плати во државава и каде ќе помогне растот на „минималецот“

Измените и дополнувањата на Законот за минимална плата веќе поминаа на Влада и сега одат во Собранието каде што треба

Прочитај повеќе

Со заедничко дејствување до поголемо почитување на правата на новинарите и на медиумските работници

Во публикацијата со наслов „Со заедничко дејствување до поголемо почитување на правата на новинарите и на медиумските работници“ добиените резултати

Прочитај повеќе

Ferrari на вработените им подели бонус од 12.000 евра

За Ferrari, 2021 година беше најдобрата кога станува збор за продажбата. Тоа во својот џеб го почувствуваа и вработените во

Прочитај повеќе

Битиќи: Од Март минимална плата 18.000 денари

Дијалогот вроди со плод! Од март, околу 80.000 мои, ваши сограѓани ќе добијат минимална плата од 18.000 денари. 13% од

Прочитај повеќе

ТИРЗ: Ќе се отворат дополнителни 2,700 работни места

Компаниите активни во Технолошко индустриските развојни зони во јануари имаат извоз од речиси 250 милиони евра што е за 8%

Прочитај повеќе

СПМ: Со вработените во МВР НЕМА да ти дозволиме да МАНИПУЛИРАШ!

Со вработените во МВР НЕМА да ти дозволиме да МАНИПУЛИРАШ❗ Најнапред да ги “поздравиме напорите” на еден “привезок” од организација

Прочитај повеќе